LogoLogo

O Trzęsaczu

Warto zobaczyć

  • słynne ruiny kościoła na klifie
  • neogotycki kościół pw. Miłosierdzia Bożego z 1880r.
  • Multimedialne Muzeum na Klifie
  • zespół pałacowo-folwarczny z XVIIIw. wybudowany
  • przez von Flemmingów, w miejscu spalonej rezydencji
  • park z XVIIIw.
  • taras widokowy na klifie
O Trzęsaczu

Ciekawostki

  • przez wieś przebiega południk 15° długości geograficznej wschodniej, stanowiący granicę strefy czasu środkowoeuropejskiego
  • kościół na klifie był jedną z pierwszych świątyń chrześcijańskich na Pomorzu
O Trzęsaczu

Atrakcje

Muzeum Multimedialne na Klifie – poznaj historię jak żywioł wpłynął na wioskę Trzęsacz, za pomocą nowoczesnych technologii poznasz historię Ruin Kościoła w Trzęsaczu, znaczenie 15. południka, na którym leży Trzęsacz, tajemniczą legendę Zielenicy, a także zobaczysz, jak na przestrzeni wieków toczyła się walka człowieka z żywiołem.
www.muzeumtrzesacz.pl

 

15 południk

Przez miejscowość przebiega 15. południk, czyli linia na powierzchni Ziemi o kształcie zbliżonym do półokręgu, która łączy oba bieguny. Płaszczyzna południka 0° i 180° dzieli kulę ziemską na dwie półkule – wschodnią i zachodnią. W związku z tym 15. południk oznacza, że leży on dokładnie 15 stopni na wschód od południka zerowego, przebiegającego przez Greenwich.15. Południk ma szczególne znaczenie – to on wyznacza czas środkowoeuropejski. Linia ta przebiega także przez kilkanaście miejscowości, m.in. szwedzką Motalę, Zgorzelec i niemieckie Goerlitz, czeski Liberec, Katanię we Włoszech i miejsce, w którym znajduje się wulkan Etna.

Atrakcje

Ścieżki rowerowe – R10, w Trzęsaczu ścieżka rowerowa przebiega wzdłuż klifu, możemy jechać w dwie strony: Pobierowa lub Rewala.

 

Ruiny kościoła w Trzęsaczu – pozostałość po wybudowanym na przełomie XIV i XV wieku gotyckim kościele pw. św. Mikołaja. Świątynia pierwotnie wzniesiona w odległości ok. 1,8-2 km od brzegu morza, pośrodku wsi, uległa zniszczeniu w wyniku procesów abrazyjnych.

 

Nadmorska Kolej Wąskotorowa – jej historia sięga 1896 r., obecnie odrestaurowana, jedyna w Europie kolej wąskotorowa, można odbyć podróż w czasie do nadmorskich miejscowości. http://www.kolej.rewal.pl/

 

Klif w Trzęsaczu jest ulubionym miejscem paralotniarzy.

 

Labirynt Luster – miejsce, które zapewnia świetną zabawę dla dzieci i dorosłych, obiekt wypełniony setkami luster!!! www.labiryntluster.eu

Atrakcje

Atrakcje w okolicy

Pustkowo:

Bałtycki Krzyż Nadziei - Replikę krzyża postawiono z inicjatywy Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich. Miała ona nawiązywać do słów wypowiedzianych Jana Pawła II podczas mszy św. w Szczecinie w 1987 roku:„... jak wiatr wieje od Bałtyku po gór szczyty – do krzyża na Giewoncie.”

 

Niechorze:

Latarnia Morska w Niechorzu - Latarnia morska usytuowana na wysokim klifie powstała w 1866 r., otoczona zadbanym ogrodem. Z latarni rozciąga się jeden z najładniejszych widoków (jeśli chodzi o polskie latarnie) szczególnie w kierunku mierzei Liwiej Łuży i pobliskich wsi.

 

Park Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu - nieopodal piaszczystej plaży u podnóża oryginalnej latarni morskiej powstał Park Miniatur Latarni Morskich. Odwiedzający Park mają możliwość zapoznania się ze wszystkimi latarniami z Polskiego wybrzeża w skali 1:10. Informacje oprowadzających, jak również opisy przeszłości obiektów, zaznajomią zwiedzających z ich walorami historycznymi.

https://park-miniatur-latarni.pl

 

Muzeum Rybołóstwa Morskiego w Niechorzu - Najważniejszym celem powstałej placówki miało zostać szerzenie wiedzy o miejscowej kulturze rybackiej, tak wśród licznie odwiedzających Gminę Rewal turystów jak i stałych mieszkańców. Samo muzeum jest niewielkie, ale skutecznie pełni swoją funkcję, w ciekawy i urozmaicony sposób prezentując region i tematy związane z rybołówstwem. Jest w stanie zainteresować zwiedzających w różnym wieku.

http://muzeumniechorze.pl

 

Motylarnia – poznaj kilkadziesiąt gatunków swobodnie latających egzotycznych motyli, To niepowtarzalne przeżycia i kolorowe wspomnienia dla każdego odwiedzającego - małego czy dużego.

http://www.motylarnianadmorzem.pl/

 

Rewal

Park Wieloryba - Odkryj mnóstwo tajemniczych ciekawostek na temat mieszkańców morskich i oceanicznych głębin. Zabawa i nauka dla dzieci i dorosłych. Park Wieloryba daje niepowtarzalną okazję, aby poznać Bałtyk, jego ukształtowanie, klimat, faunę i florę.

http://www.parkwieloryba.pl

 

Park Linowy GIBON - to fantastyczne miejsce na aktywne spędzenie wolnego czasu. Dostępnych jest tu aż12 tras z łączną ilością 153 przeszkód. Dodatkowo znajdują się tutaj również dwie trasy szkoleniowe, boiska do gry w bule oraz siłownia na świeżym powietrzu. Wszystkie trasy zróżnicowane są pod względem

Skontaktuj się z nami

Trzęsacz

ul. Trzęsacz

Telefon

+48 509 967 058

E-mail

biuro@domkitrzesacz.pl

Pon. Pt. 08:00 - 16:00

Sobota 09:00 - 15:00

Zarezerwuj on-line Zarezerwuj on-line